Sutjeska deklasirala Danilovgrad

Nemanja Vranješ u dresu reprezentacije Crne Gore

Mornar, Lovćen, Sutjeska i Teodo ostvarili su pobjede u utakmicama 12. kola Erste košarkaške lige. Mornar je u gostima savladao Mogren 75:66, Lovćen je bio bolji od ABS Primorja 72:59, Sutjeska je bila ubjedljiva protiv Danilovgrada 94:64, a pobjedu sa istom razlikom ostvario je i Teodo protiv Jedinstva 102:72. Meč između Podgorice i Ulcinja odložen je zbog učešća Podgorice na Memorijalnom turniru „Milosav Mićo Žugić“ u Baru.

Sutjeska je u Nikšiću deklasirala Danilovgrad 94:64 (25:17, 31:17, 17:15, 21:15). Kao i od kada je došao u Nikšićki klub Nemanja Vranješ je i u ovom meču kao i svakom do sada bio igrač utakmice.Sutjeska nošena sjajnim šutem i prodorima Vranješa i snagom Jocovića i Pejovića utakmicu je već riješila u prvom poluvremenu,a kasnije je trener Dubljević rotirao i dao šansu igračima sa manjom minutažom.Sutjeska je u trinestom kolu gost ABS Primoriju po tabeli najgoroj ekipi lige.