Teodo-Sutjeske 83:67.Skandal u Tivtu: Policija napala navijače!

Vojvode Niksic

Mornar, Lovćen, Teodo i Ulcinj ostvarili su pobjede u utakmicama 16. kola Erste lige. Mornar je na svom parketu savladao Danilovgrad 94:71, Lovćen je utakmicu protiv Mogrena dobio službenim rezultatom 2:0, Teodo je bio bolji od Sutjeske 83:67, dok je Ulcinj pobijedio ABS Primorje 76:68. U posljednjem meču ovog kola, Podgorica u nedjelju (17 sati) dočekuje Jedinstvo.
Teodo je nastavio pobjedničku seriju – tim iz Tivta je pred svojim navijačima savladao Sutjesku 83:67 (19:19, 32:14, 14:22, 18:12) i ostvario petu uzastopnu, ukupno desetu pobjedu ove sezone.

Skandal u Tivtu: Policija napala navijače!

„Subotnji meč Teoda Sutjeske nije obilježio rezultat duela, već incident koji je izazvala policija!
Naime, duel u Tivtu obilježio je sukob policije i navijača gostiju, popularnih„Vojvoda“. Fanovi Sutjeske kasnili su sa ulaskom u salu zbog bespotrebno dugog zadržavanja od strane policije. Nakon što su se napokon smjestili i počeli sa podržavanjem svoje ekipu, jedan od organa reda početkom druge četvrtine prišao je bez ikakvog povoda fanu gostiju, te ga verbalno napao prijeteći mu, saznaje MondoCafe“.
Verbalni sukob je prerastao u fizički napad, pošto je policajac ugrizao pripadnika
„Vojvoda“ za uvo! Uslijedila je burna reakcija sa tribina, kao i klupe gostujućeg kluba. Sukob je trajao nekoliko minuta, a navijači su izvedeni iz sale.Potvrdu o incidentu „MondoCafe“ je dobio i od samih „Vojvoda“, koji su incident okarakterisali kao „napad na slobodu navijanja i podržavanja svojih ljubimaca“, te su najoštrije osudili postupke policije. “

Izvor : MndoCafe