Čelik – OFK Bar 4:1 (3:0)

Fk Celik

Stadion: Čelika. Gledalaca: oko 500. Sudija: Miloš Nedić (Berane) 2. Pomoćnici: Marko Stanković (Cetinje) 2 i Marijan Paunović (Berane) 2. Strijelci: Radović u 10, Vukelja u 18, Kasapi u 43. i Zorić u 88. iz jedanaesterca za Čelik, a Peričić u 75. minutu za OFK Bar. Žuti kartoni: Nikolić (Čelik), Perunović (OFK Bar).
ČELIK: Banović 2, Nikolić 1,5, Kuduzović 1,5, Radović 2 (od 60. I. Bulatović -), Bojić 1,5 (od 46. Drinčić 1,5) , Bulajić 1,5, Adrović 2,5, Kasapi 3 (od 46. D. Bulatović 1,5), Agović 2, Zorić 2, Vukelja 2.
OFK BAR: Dedić 1,5, Čabarkapa 1, Kujović 1, Klačar 1, Bubanja 1, Jovović 1, Perunović 0,5 (od 51. Spasojević 1,5), Smolović 0,5 (od 51. Perović 1), Badžović 1, Peričić 1,5, Šofranac 1 (od 51. Radosavljević 1).
Igrač utakmice: Fetim Kasapi (Čelik) 3.
Čelik je rutinski, lako došao do pobjede. Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu. Gostima nije pružen ni gram nade da mogu da naprave iznenađenje, jer je Čelik, pogotovo u prvih 45 minuta dominirao, napravio nekoliko povezanih, maštovitih akcija. Tako su „metalurzi” kao što su i obećali, na najljepši način otvorili proljećni dio sezone.
Domaćini su poveli u 10. minutu, kada je nakon dobrog centaršuta Kasapija iz kornera sa lijeve strane, Radović glavom sproveo loptu u mrežu. Osam minuta kasnije Kasapi je nezadrživo prošao desnom stranom, prešao i golmana i dodao do Vukelje kome nije bilo teško da pogodi mrežu Barana. Svoju sjajnu predstavu u prvom poluvremenu Kasapi je krunisao i pogotkom. Asistirao mu je Zorić, a novajlija u redovima Čelika se još jednom poigrao sa protivničkom odbranom i zatresao za ubjedljivih 3:0. Barane je rezultatskog potopa u prvom poluvremenu spasio golman Dedić, koji je nekoliko puta dobro intervenisao.
U nastavku, „metalurzi” su praktično stali, bilo je jasno da su se zadovoljili ostvarenim u prvom poluvremenu. To su iskoristili gosti da nekoliko puta opasno zaprijete, a i da u 75. minutu stignu do počasnog pogotka. Mrežu Nikšićana pogodio je Peričić. U 88. minutu Jovović je u svom šesnaestercu srušio Zorića, najboljeg strijelca Čelika, i sudija Nedić je opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je sam Zorić.