24/3/2012 – Fudbal,kosarka,boks

(Stanje na tabeli nakon 21 odigrane utakmice)

DEČIĆ MINIMALNIM REZULTATOM SAVLADAO SUTJESKU !
Kad ne mogu napadači golove moraju postizati štoperi. Pogotkom Hilma Gutića Dečić je savladao Sutjesku i „odlijepio” se na sedam bodova od zone baraža. Nakon razočaravajućih prvih 45. minuta u nastavku su prvi zaprijetili domaći. Sead Banda je centrirao sa lijeve strane, a Amar Nuhodžić sa desetak metara loptu glavom poslao pored gola. U 56. minutu viđena je još bolja situacija za Dečić. Ovaj put je nakon centaršuta Nuhodžića, Milan Radulović neometan sa peterca glavom takođe šutirao pored gola. Kako se postižu golovi glavom svojim kolegama je pokazao Hilmo Gutić u 61. minutu. Nijazim Padović je uputio centaršut sa desne strane u srce šesnaesterca a štoper domaćih postigao, ispostavilo se, jedini pogodak na meču. Tuzani su imali još jednu stopostotnu šansu na sedam minuta do kraja utakmice. Padović i Bojan Lazarević su kombinovali po desnoj strani, poslednjepomenuti se spustio u kazneni prostor uz korner liniju, na čas pogledao raspored saigrača i vratio loptu Miladinu Neleviću, međutim, juče odlični lijevi bek domaćih šutirao je pravo u golmana Borisa Lakićevića. Kod Sutjeske je za igru najraspoloženiji bio Đorđe Šušnjar, ali se takođe ispromašivao. Prvo je u 53. minutu nakon centaršuta Baća Nikolića udarcem glavom sa sedam metara uzdrmao prečku. Samo četiri minuta kasnije je sa pet metara šutirao po zemlji pored gola, dok je u sudijskoj nadoknadi poslije centaršuta Božidara Janjuševića šutirao tik iznad prečke. Golman Dečića morao je da se pomuči jedino u 86. minutu. Darko Karadžić je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara uputio oštar i precizan udarac u donji lijevi ugao, visoki Vedad Drešević se opružio koliko je dugačak i vrhovima prstiju izbio loptu u korner.

Mornar – Sutjeska 83:63 (11:16, 24:17, 24:17, 24:13)

(Stanje na tabeli poslije prvog kola Super lige)

Dvorana: „Topolica”. Gledalaca: oko 300. Sudije: Dragojević, Jokić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić).
MORNAR: Pajović 6 (2–2), Damjanović, Singlter 21 (4–3), Miković, Ivanović 7 (3–1), Skot 13 (5–4), Jelenić 16 (6–2), Radosavljević 3 (2–1), Sekulović, Vujošević, Barović 17 (5–5).
SUTJESKA: Kovač, Zarubica, Gajović 24 (6–5), Jovanović 8 (2–2), Grabovica 1 (2–1), Popović 7 (2–1), Dragićević 8 (1–1), Jocović 11 (4–1), Milošev, Vukotić, Pejović 2, Krivokapić 2 (4–2).
Košarkaši Mornara opravdali su ulogu favorita u prvom meču Super lige. Prve tri četvrtine Nikšićani su se koliko toliko držali, da bi u poslednjoj dionici poklekli. Domaći su u tom dijelu bili daleko efikasniji i ovu četvrtinu riješili sa 24:13. U redovima Barana najbolji su bili Amerikanac Singlter i Jelenić, dok su u sastavu gostiju zadovoljili Gajović i Jocović.

U NIKŠIĆU ODRŽANA BOKS REVIJA „NOĆ CRNOGORSKIH ŠAMPIONA“

Unikšićkom Sportskom centru, pred oko 3.000 gladalaca, sinoć je održana profi boks revija „Noć crnogorskih šampiona“. Glave uloge u četvorouglu omeđanog konopcima imali su nikšićki profesionalac Milorad Žižić i naturalizovani Francuz Jusuf Dumbia u srednjoj ketegoriji. Kao i što je najavio Žižić je ostvario petu pobjedu u isto toliko profesionalnih mečeva. Nikšićki profesionalac je jednoglasnom odlukom sudija bio bolji u ovom duelu, duelu koji je bio na visokom nivou. Dumbia se predstavio kao veoma dobar bokser.
– Naravno da sam zadovoljan nakon još jedne pobjede u rodnom gradu. Jusuf Dumbia je od mene bolje rangiran na listi, čak trista mjesta. Promoteri i menadžeri su mi govorili da je prerano da imam meč sa jednim ovakvim borcem, da je prevelik zalogaj, da nema šanse da ga savladam. Osjetio sam koliko je Dumbia čvrst i dobar borac. Vjerujte nije bilo lako, ali sam mu „skinuo skalp“. Ispostavilo se ono što sam znao i prije meča, da je on najteži protivnik u mojoj dosadašnjoj karijeri. Ovaj trijumf pred mojim Nikšićanima biće mi podsticaj da još više radim i napredujem. Ono što me posebno prijatno iznenadilo jeste i dobra posjeta publike, tako da revija sigurno zaslužuje visoku ocjenu. U junu mi predstoji meč u Budvi, a moj san je da se oprobam i na američkim ringovima, prije svega u Las Vegasu, istakao je Milorad Žižić.
U uvodnim borvama viđeno je nekoliko klasičnih nokauta. U jedinoj amaterskoj borbi u velter kategoriji Emir Šabotić, član BK Nikšić je, nakon tri runde, jednoglasnom odlukom sudija bio bolji od Denisa Memetović iz Subotice. U uvodnim profi borbama u srednjoj kategoriji Dragan Roganović (Crna Gora) je klasičnim nokautom u drugoj rundi savladao Aleksandara Jankovića iz Srbije. Hrvat Stjepan Božić, nekadašnji svjetski prvak u supersrednjoj kategoriji u WBF verziji, takođe je u drugoj rundi klasičnim nokautom savladao Mišu Nikolića (Srbija). WBC internacionalni šampion svijeta u super srednjoj kategoriji Nikola Sjekloća je nakon šest rundi jednoglasnom odlukom sudija pobijedio Nikolu Matića iz Hrvatske. To je bila Nikolina 24. pobjeda na profesionalnom ringu. Dejan Zlatičanin, WBC internacionalni šampion u lakoj kategoriji, u prvoj rundi klasičnim nokautom savladao je Rumuna Vasila Ćertega, što je crnogorskom profesionalcu bila 15. pobjeda u karijeri.