ERSTE SUPERLIGA (3. KOLO)

Lovćen u prvom poluvremenu parirao „plavima“, Mornar siguran u komšijskom derbiju, dok je Sutjeske u finišu stigla do pobjede u Tivtu

Budućnost Voli je opravdala ulogu favorita protiv Lovćena, ali su Cetinjani pružili dostojan otpor aktuelnom šampionu, posebno u prvom dijelu.

Ekipa Dragana Radovića vodila je do finiša prvog poluvremena, najveću prednost imala je u 5. minutu (10:2), a onda su gosti zaigrali bolje i na odmor otišli sa šest poena viška (32:26).Meč je riješen u trećoj četvrtini, Podgoričani su pojačali ritam, rezultatski se odlijepili i meč rutinski priveli kraju.

Vidno umorni od napornog ritma utakmica što u Balkanskoj, što u Superligi, košarkaši Mornara uspjeli su da ostvare trijumf nad komšijama iz Ulcinja.

Gostujući sastav se tokom dva perioda igre dobro držao, imao rezultatski minus od svega nekoliko poena.

U finišu treće četvrtine, nakon ulaska Singlterija, uslijedila je serija Mornara 12:1 za dvocifrenu prednost (51:40).

Barani su posljednji period odigrali rutinski i uspjeli su čak i da povećaju prednost do konačnih 76:62.

Bez pomoći povrijeđenih Subotića, Rondović i Pekića, a sa rovitim Ćalićem, Teodo nije uspio da stigne do pobjede protiv Sutjeske.

Tivćani su dobro odigrali do finiša meča, kada su se gosti prevođeni Vranješom odlijepili i stigli do druge pobjede u Superligi.

Lovćen – Budućnost Voli 54:70 (19:16, 7:16, 10:23, 18:15)

Cetinja – Dvorana: SRC “Lovćen”. Gledalaca: 500. Sudije: Dragojević (Podgorica), Rutešić (Nikšić), Kićović (Bar).

Lovćen: Stojanović 6, Đoković 6, Milošević 3, Pavlićević, Vrbica 13, Borilović 2, Koprivica, Lopičić 16, Zejak 6, Milić, Kusovac 2, Latković.

Budućnost Voli: Mihailović 10, M. Popović 3, Milošević 15, Radović, Vitkovac 10, Dubljević 10, A. Popović 5, Ivanović, Anderson 7, Nikolić 2, Mugoša 4, Boldin 4.

Mornar – Ulcinj 76:62 (16:15, 20:15, 17:14, 23:18)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Vojinović (Nikšić), Koljenšić (Podgorica), Savović (Podgorica).

Mornar: Pajović 2, Damjanović 10, Kasalica, Ivanović 3, Skot 7, Jelenić 9, Miković 2, Sekulović 5, Pavić 8, Vujošević 2, Barović 15, Singteri 13.

Ulcinj: Latković 7, Đurišić 16, Kopitović, Klikovac, Đeljošević, Lalović 6, Medenica 15, Unkašević 3, Taflaj, Tepavčević 6, Markašević, Đurković 9.

Teodo – Sutjeska 80:88 (19:17, 23:22, 22:20, 16:29)

Tivat – Dvorana: “Župa“. Gledalaca: 500. Sudije: Šundić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić), Muhadinović (Cetinje).

Teodo: Mijović 8, Danilović 4, Staničić 2, Radulović 7, Radonjić, Čalić 9, Bošković 16, Vučinović, Marinov, Ljujić 4, Milošević 30, Lučić.

Sutjeska: Kovač 2, Zarubica, Vranješ 24, Jovanović, Grabovica 10, Popović 12, Dragićević 6, Jocović 11, Gajović 11, Kuveljić, Pejović 12, Krivokapić.