Titula i za Nikolu Gušića

Nakon što je Marko Radulović prvog dana Evropskog kupa osvojio zlatnu medalju, juče je još jedan crnogorski džudista zauzeo prvo mjesto. Do titule u kategoriji do 66 kilograma, u konkurenciji dvadeset i devet takmičara, stigao je Nikola Gušić. On je u prvom kolu savladao Lisjaka (Hrvatska), u narednom je bio bolji od Lisensa iz Belgije. U četvrtfinalnom meču bio je bolji od Štadlbaurea iz Austrije da bi u borbi za finale bio bolji od Adžinovića (Hrvatska). U finalnoj borbi Gušić je savladao Iliju Ciganovića iz Srbije.
Osim Radulovića, Gušića i Vulevića, do odličja, i to bronzanog, juče je u Sarajevu stigla i Tanja Božović u kategoriji do 57 kilograma. U prvom kolu ona je poražena od Ramsej (Velika Britanija), ali je kroz repasaž stigla do borbe za bronzanu medalju. U repasažnim borbama bila je bolja od Rikalo (Bih), Durbah (Luksemburg), Kropf (Slovenija), da bi u borbi za odličje bila bolja od Ruskinje Ekatarine Elizarove. Zapažen nastup juče je imala i Mina Lješković (-52).