Sutjeska u plej-ofu

Košarkaši Sutjeske potpuno zasluženo su večeras u Nikšiću pobijedili tivatski Teodo 92:78, u utakmici osmog kola Erste Super lige.

Sutjeska je zabilježila petu pobjedu i učvrstila se na trećem mjestu tabele Super lige i osigurala plasman u plej-of.

Tivatski tim doživio je šesti poraz, a u Super ligi ima i dva trijumfa.

Izabranici Dušana Dubljevića od početka pa do kraja meča kontrolisali su i i gru i rezultat.Nakon 4. minuta igre „ plavi „ su stekli 9 koševa prednosti 18:9.

U nastavku meča predvođeni fenomenalnim Vladanom Jocović (postigao 27 poena), domaći su konstantno uvećavali razliku, a da nije bilo pada u posljednjoj četvrtini rezultat je mogao biti i ubjedljivi.

Pobjede su juče ostvarili košarkaši Budućnosti i Mornara.

Budućnost je u Podgorici savladala Lovćen 85:60 i zabilježila sedmi trijumf, dok je Mornar do šeste pobjede došao u gostima protiv Ulcinja rezultatom 98:57.

Sutjeska – Teodo 92:78 (30:23, 21:23, 22:14, 19:18)

Nikšić – Dvorana Sportskog centra.Gledalaca: 300.Sudije: Nikola Lepetić (Herceg Novi), Vladan Šundic (Podgorica), Miloš Koljenšić (Podgorica)

Sutjeska: Kovac 4, Zarubica 4, Vranješ 28, Jovanović 3, Grabovica, Popović 9, Dragićević 2, Jocović 27, Gajović 9, Kuveljić, Pejović 6, Krivokapić.

Teodo: Mijović 14, Danilović, Stančić, Radulović 16, Pekić 6, Calić 13, Bošković 9, Subotić 5, Rondović 11, Ljujić 2, Milošević 2, Lučić.