Sutjeska porazena u Morači

Bez Nemanje Vranješa i Gorana Gajovića, Sutjeska nije mogla ni da zaprijeti košarkašima Budućnost Volija u prvom meču finalne serije plej-ofa. Furioznim startom, „plavi” su riješili pitanje pobjednika i onda meč rutinski priveli kraju (101:59).

„Poveli smo u finalnoj seriji, što je bilo i najvažnije. Sada nam ostaje da se pripremimo za drugi meč i nadam se da ćemo u tri meča ostvariti cilj, a to je odbrana titule”, rekao je nakon meča Dejan Radonjić, trener Budućnost Volija.

Od starta su Podgoričani krenuli silovito i u 4. minutu vodili su 15:0. Prvi koš gosti su dali pet i po minuta prije kraja prve četvrtine, kada je poentirao Vladimir Jocović. Ni pored ubjedljive prednosti, Podgoričani nisu smanjivali ritam i na kraju prve četvrtine imali su 17 poena prednosti (27:10).

Do kraja meča jedina dilema je bila sa koliko razlike će meč biti završen. Do 18. minuta blistao je Bojan Dubljević, koji je do tog trenutka ubacio 23 poena, a čitava ekipa Sutjeske 16.

U nastavku prednost aktuelnog šampiona kretala se od 35 do 51 poena, koliko je bilo u 37. minutu kada je Marko Mugoša poentirao za 100:49. Pobjednika Budućnost Volija bila bi ubjedljiva da njeni igrači nisu promašili čak 17 slobodnih bacanja (38-21).

„Ubjedljiva i zaslužena pobjeda Budućnosti, a ovih 40 poena je i realna razlika, pogotovo u ovom meču. Ne bih želio sada da pričam da imamo dva povrijeđena igrača iz prve petorke, ali i ovi što su bili ovdje, nisu uspjeli da izađu iz meča u Baru. Izvinjavam se što nismo odigrali bolje, pokušaćemo da se oporavimo i odigramo bolje u četvrtak. Kako se god završi, iza nas je uspješna sezona. Trudićemo se da napunimo salu u Nikšiću, da odigramo dobar meč”, objasnio je Dušan Dubljević, strateg Nikšićana.

Budućnost Voli – Sutjeska 101:59 (27:10, 31:11, 19:23, 24:15)

Podgorica – Dvorana „Morača”. Gledalaca: 500. Sudije: Vojinović (Nikšić), Jokić, Savović (Podgorica).

Budućnost Voli: Mihailović 13, M. Popović 1, Milošević 3, Radović 14, Vitkovac 6, Dubljević 27, A. Popović 2, Ivanmović 8, Anderson 6, Nikolić 2, Mugoša 14, Bodin 5.

Sutjeska: Kovač, Zarubica 2, Milošev 1, Jovanović 5, Grabovica 3, Popović 14, Dragičević 3, Jocović 6, Vukotić 3, Kuveljić 7, Pejović 5, Krivokapić 10.