Završen šampionat prve i druge lige

Fk Sutjeska

SUTJESKA POBIJEDILA MOGREN U BUDVI

Nikšićani ostali u eliti

Pobjedom u poslednjem kolu nad Mogrenom u Budvi, fudbaleri Sutjeske uspjeli su da sačuvaju prvoligaški status. Gosti iz grada podno Trebjese su sa dva brza gola ovjerili trijumf i sezonu završili onako kako su i očekivali.
Nikšićani su posao oko osvajanja tri boda završili već u prvom poluvremenu. Darku Karadžiću bila su potrebna samo dva minuta da postigne dva gola i riješi meč. Igrao se 14. minut kada je mladi fudbaler Sutjeske sa dvadesetak metara pogodio mrežu Butorovića. Samo 120 sekundi kasnije mreža Budvana se još jednom zatresla. Đorđe Šušnjar je šutirao, golman „majstora s mora“ je odbio loptu, ali samo do Karadžića, koji je sa sedam-osam metara poslao u mrežu. Ni vođstvo gostiju od 2:0 nije trglo Budvane, pa je u 29. minutu tim Saše Petrovića mogao i do trećeg gola. Milorad Krivokapić je sve dobro uradio, ali je lopta završila na stativi, nakon čega su je odbrambeni izbacili u korner. Nakon udarca sa ugla, u prilici se našao Šušnjar, ali je sa desetak metara poslao pored gola. Nedugo zatim se u prilici našao i Petar Perošević, ali je iz povoljne pozicije, sa svega šest metara, loptu poslao pored gola. U samom finišu prvog dijela, Mogren je mogao da smanji prednost, ali se Miloš Stevović nije najbolje snašao u kaznenom prostoru Nikšićana. Nekoliko sekundi prije kraja prvog dijela Danilo Ćulafić je uputio pravi projektil ka golu gostiju, ali je Lakićević odlično intervenisao.
U nastavku su domaći fudbaleri preko „rezerviste“ Nedovića uspjeli samo da ublaže poraz, pa su igrači Sutjeske sa svojim malobrojnim navijačima na „Lugovima“ proslavili opstanak u najelitnijem društvu Crne Gore.

Fk Celik

ZAVRŠEN ŠAMPIONAT DRUGE LIGE

Oproštaj sa novim rekordom

Čelik – Petnjica 5:0 (2:0)

Stadion: Čelika. Gledalaca: oko 300. Sudija: Branko Stanić (Bijelo Polje) 2. Pomoćnici: Predrag Mugoša (Podgorica) 2 i Miodrag Brajović (Spuž) 2. Strijelci: Radović u 32. i 42., Bulajić u 54., Karadžić u 67. i Tomović (autogol) u 72. minutu. Žuti kartoni: Jaredić (Čelik), Adrović i Ad. Muratović (Petnjica).
ČELIK: Banović 2, Nikolić 2, Bulatović 2, Drinčić 2, Janjušević 2, Bulajić 2, Radović 2,5 (od 57. Čvorović -), Zorić1,5, Ivanović 1,5 (od 57. Jaredić -), Vukelja 1,5 (od 57. Karadžić 2), Jovović 1,5.
PETNJICA: Ab.Muratović 0 (od 57. Asanović -), An. Muratović 0, Veković 0,5, Rujović 0,5, Šabotić 0, Adrović 0, Latić 0 (od 71. Agović), Ad.Muratović 0, Tomović 0,5, Ćorović 0,5, Muratović 0,5.
Igrač utakmice: Ilija Radović (Čelik) 2,5.
Sa pola gasa Nikšićani su uknjižili tri boda i tako postavili novi drugoligaški rekord po broju osvojenih bodova. Sve u svemu lijep ovosezonski oproštaj novog prvoligaša.